• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Llistat d'empreses que ofereixen activitats a la natura

 

Aquest llistat és incomplet, ampliable i per tant provisional, i es presenta a títol simplement orientatiu.

Si disposes d'una empresa que realitzi activitats al medi natural, i especialment si s'ajusta als criteris de l'ecoturisme, contacta'ns per tal d'incorporar-la al llistat.

Per qualsevol dubte o més informació pots contactar amb Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
 
 

Cicloturisme
 
Artà move www.artamove.com
Bicillevant www.bicillevant.com
Bike and kite www.bike-and-kite-alcudia.es
Ma-13 www.ma-13.net
Mallorca Epic Trail www.mallorcaepictrail.com
Mills and Honey www.millsandhoney.com
MTB Mallorca www.mtbmallorca.es
Palma on bike www.palmaonbike.com
Pollença Cycling www.pollensacycling.com
Pro Cycle Hire Mallorca www.procyclehire.com
Ride Mallorca www.ridemallorca.com
Stephan Roche www.stephenroche.com
Tramunt Bike Mallorca www.tramuntbike.com
2GOCycling www.2gocycling.com
 

Senderisme
 
Alicia walks www.aliciaswalks.com
Balear Reisen www.balearreisen.de
Karnkorum Adventure Capdepera www.karakorum-adventure.com
Mallorca Alpina www.mallorcalpina.com
Mallorca aventura www.mallorcaaventura.com
Mallorca explora www.mallorcaexplora.com
Mallorca Muntanya www.mallorcamuntanya.com
Mallorca Natural www.mallorcanatural.es
Mon d’Aventura www.mondaventura.com
Sa travessa de sa Tramuntana www.walkingmallorca.com
Senderismo en Mallorca www.serradetramuntana.eu
Senderomallorca www.senderomallorca.es
Senderos de Mallorca www.senderosdemallorca.com
 

Multiaventura
 
Escull aventura www.escullaventura.com
Experience Mallorca www.experience-mallorca.com
Fundación Handisport www.handisportmallorca.org
Hike&feel www.hikeandfeel.com
Mallorca Adventure Sports www.mallorcaadventuresports.com
Mallorca Extrem Sports www.mallorcaextremesports.com
Mallorca Natural tours www.facebook.com/Mallorca.Natural.Tours
Mes aventura www.mesaventura.com
Pronature Travel www.pronaturetravel.com
Wildlife Mallorca www.wildlifemallorca.com
 

Nordic Walking
 
Nordic Walking Palma www.nordicwalkingpalma.com

Busseig
 
Albatros Diving www.albatros-diving.com
Aqua Mallorca Diving www.aqua-mallorca-diving.com
Aventura IB www.bucearenmallorca.com
Aventura Submarina Telf: 971 74 14 79
Balear divers www.baleardivers.com
Big Blue Diving www.bigbluediving.net
Cursos Buceo Mallorca www.cursosdebuceoenpalma.com
Dive & Fun Font de sa Cala www.mallorcadiving.de
Isurus www.isurussub.com
Mallorca Caribe Scuba Dive Center Telf: 669467609
Mallorca Diving www.mallorcadiving.com
Mallorca Top Activities www.mallorcatopactivities.com
Mar Balear www.marbalear.com
Oceánides aquaventura www.oceanides-aquaventura.com
Octopus www.octopus-mallorca.com
Ondine www.ondineescape.com
Petro Divers www.petro-divers.eu
Robinson Telf: 971169000
Scuba activa www.scuba-activa.com
Scuba mallorca www.scubamallorca.com
Siete mares www.sietemares.com
Skualo www.skualo.com
Sport & Nature www.sporstandnaturealcudiamar.com
Sub del mar www.subdelmar.com
Top Dive www.dive1.net
Tramontana Diving Center www.marinatramontanadivingcenter.com
Zoea Mallorca www.zoeamallorca.com

Kite surf
 
Asociacion Aprende a Navegar www.asociacionaprendeanavegar.es
Water sports Mallorca Mallorca www.watersportsmallorca.com
Kite mallorca www.kite-mallorca.com
Trentanodi www.30nodikitebar.com

Surf
 
El niño surf centre www.paddlesurfmallorca.com

Kayak
 
Kayak Mallorca www.kayakmallorca.com
Nemar Kayaks www.nemarkayaks.com
Piraguas GM www.piraguasgm.com
Piraguas Mix www.piraguasmixkayaks.com
Nautic Soller www.nauticsoller.com

Coasteering
 
MondÁventura www.mondaventura.com

Excursions marítimes
 
Llevant Natural Park www.alcudiaseaexplorer.com
Excursions a Cabrera www.excursionsacabrera.es
Rafael Verdera www.rafaelverdera.com
Robinson boat www.robinsonboat.com
Sóllermar www.sollermar.com

Birdwatching
 
Balears WildLife www.nhsbalearwildlife.blogspot.com.es
Balearic Shearwater Tours www.balearicshearwatertours.com
Birdwatching Mallorca www.birdwatchingmallorca.com
Calvia Birding www.birdingcalvia.com

Oleoturisme
 

Enoturisme
 
Associació de petits cellers www.petitscellers.es
Can Majoral www.canmajoral.com
Es Verger www.esverger.es
Jaume de Puntiró www.vinsjaumedepuntiro.com
José L. Ferrer www.vinosferrer.com
Mallorca wine www.mallorcawinetours.com
Oliver Moragues www.olivermoragues.com
Son Sureda Ric www.sonsuredaric.com
Tianna Negre www.tiannanegre.com

Globus
 
Illes Balears Ballooning www.ballooning-mallorca.com
Mallorca Balloons www.mallorcaballoons.com

Parapent
 
Mallorca Fly www.mallorcafly.es
Mallorca parapente www.mallorcaparapente.es

Hípica
 
Hipica Formentor www.hipicaformentor.com
Ranxo Ses Roques www.ranxosesroques.com
Son Menut Felanitx www.sonmenut.com

Artesania i cultura
 
Toureco www.toureco.es

Abelles
 

Formació en esports de muntanya
 
Esports 85 www.esports85.com

Excursions a coves
 
Cuevas Artà www.cuevasdearta.com
Cuevas del Drach www.cuevasdeldrach.com

Jardins botànics
 
Jardí Botànic Sóller www.jardibotanicdesoller.org

Segway
 
Segway palma www.segwaypalma.com

Visites a salines
 
Salinas de levante www.salinasdelevante.com
Lasal www.lasal.cat
 

 

 

 

Accions gratuïtes cofinançades pel Fons Social Europeu